Disa nga të akuzuarit në rastin e Kumanovës japin fjalën përfundimtare - Bota Sot
Disa nga të akuzuarit në rastin e Kumanovës japin fjalën përfundimtare

Kumanova

E hënë, 15 tetor 2018

Disa nga të akuzuarit në rastin e Kumanovës japin fjalën përfundimtare

Më: 22 shtator 2017 Në ora: 14:35
Te akuzuarit ne Rastin Kumanova

Sot vazhdon seanca e radhës gjyqësore për rastin e “Kumanovës”, në të cilën pritet të dëgjohen fjalët e fundit të disa të akuzuarve.

Gjatë seancës së sotme i akuzuari Valdet Zeka, i cili vazhdimisht i ka bojkotuar seancat e fundit është shprehur se me hetim ndërkombëtar do të merret vesh e vërteta.

Ndërkohë bojkotit të Valdet Zekës sot iu bashkëngjitën edhe të akuzuarit Shefqet hallaqi, Lindrit Rustemaj, Fatmir Reçica dhe Rufi Dogani.

Për ngjarjen e 9 dhe 10 majit të vitit 2015 akuzohen 38 persona, shumica prej tyre shtetas të Kosovës. Procesi është në fazën përfundimtare dhe sipas njoftime ai mund të mbyllet në gjysmën e dytë të tetorit me shpallen e vendimit gjyqësor ndaj të akuzuarve.

Ditë më parë ministri i Brendshëm, Oliver Spasovski, paralajmëroi hetim ndërkombëtar për rastin.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test