Nesër në gazetën kombëtare “Bota sot” botimi i shtypur i Diasporës – Perëndimit mund të lexoni: - Bota Sot
Nesër në gazetën kombëtare “Bota sot” botimi i shtypur i Diasporës – Perëndimit mund të lexoni:

Lajme

E martë, 30 gusht 2016

Nesër në gazetën kombëtare “Bota sot” botimi i shtypur i Diasporës – Perëndimit mund të lexoni:

Më: 12 tetor 2012 Në ora: 18:56

EDITORIALI
Deputetët vrasës, një grup parlamentar më vete?
NACIONALE
Zbulohet shtatorja e Isë Boletinit në Isniq të Deçanit
Berisha: Nuk ka forcë më të madhe se ideja e bashkimit kombëtar
AKTUALE
“Ish të padëshirueshëm në Shqipëri se kishim Komandant Suprem Rugovën dhe simpati për Berishën (2)
Luftë speciale kundër FARK-ut bën tradhtarët e Osllos
NACIONALE
Veriu sfidë, BE-ja premton ndihmë
Thaçi: Integrimi në BE është qëllim – dialogu, të mos mbahemi peng
AKTUALE
Bugajski: Serbia vetëm vetveten mund ta bllokojë
AKTUALE
GAP: Regjistrimi i popullsisë, shumë i parregullt
AKTUALE
Mustafa: Nuk ka marrëveshje për reformën zgjedhore
AKTUALE
PSHDK-ja pajtohet të jetë në aleancë me LDK-në
AKTUALE
Berisha, qytetar nderi i Deçanit
AKTUALE
AKR kërkon reformë kushtetuese me zgjedhje
DOKUMENTARE
Paionët antik në “Luftën e Trojës” dhe paionët modern në “Luftën e Nokshiqit”
DIASPORA
A po vie koha e artë e Shqipërisë etnike?
Nga Agim Vuniqi
DIASPORA
Kadri Mani, ish i burgosuri politik, i pa përkulur!
Nga Asllan Dibrani
DIASPORA
Regjisori dhe Komuniteti i artistëve shqiptarë në Shtetet e Bashkuara urgjentisht bën thirrje për ndihmën tuaj, nëse jeni shtetas amerikan
Ta ndalojmë dëbimin e aktorit Radoina
Vizita e delegacionit nga Kosova, shumë frytdhënëse
ANALIZË
Kur kriminelët bëhen ''intelektualë''!
Faik KRASNIQI
KOMENTE
Lugina e Preshevës e gatshme për opsionin “ A “dhe “B”
Shkruan: Mr. Nehat Hyseni
Ne duhet ta nxjerrim gjakun e keq prej syrit për të ardhur deri tek liria
Shkruan: Ramiz Dërmaku
Integrimi i politikanëve të rinj, obligim
Nga: Ragip Guraziu
SHQIPËRIA
Nga takimi i FMN-BB në Tokio përfiton edhe Shqipëria
MAQEDONIA
Talat Xhaferi ende sfidon ligjin e ‘branitellave’
KRONIKA
Vritet një qytetar dhe lëndohen disa, Prizren
EKONOMIA
Bixhoz me para të shtetit
KULTURA
Çaparenjtë, identifikohen me vetë krenarinë e çamëve
Nuri Dragoj
BOTA E YJEVE
Rita pi whisky para se të ngjitet në skenë
Dafina Zeqiri me projekte të reja
Shtyhet seanca dëgjimore kundër Madonës
Nuk i xhelozon kolegët
Tuna këtë herë me Genën
SPORT
Shaqiri me mendje te Kosova
Tare: Meritat për sukses i takojnë të gjithëve
Basketbolli i Kosovës lutë FIBA-n për shpërthim të izolimit
Gjermania është nën presion

Kënaquni me “Bota sot”!
Abonohuni në gazetën “Bota sot”. Mundësitë e abonimit janë në Zvicër e Gjermani.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test