Osmani: Isa s’ është djathtist - Bota Sot
Osmani: Isa s’ është djathtist

Lajme

E enjte, 25 gusht 2016

Osmani: Isa s’ është djathtist

Më: 14 tetor 2012 Në ora: 23:34

Në kohën kur Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa po mundohet të mbledhë partitë e djathta për një koalicion djathtist, Rexhep Osmani thotë se “Isa nuk është djathtist”.
Osmani ka numëruar arsyet se pse Kryetari i LDK-së nuk duhet të udhëheqë një koalicion të djathtësh.
Sipas Osmanit Mustafa është komunist sepse është graduar shumë herë nga institucione komunistësh.
“Trashëgimia e tij politike shumëvjeçare, mishërimi i tij shpirtëror me një ideologji që ishte armike e së djathtës shqiptare dhe betimet e tij solemne të shpeshta me rastin e marrjes së gradave në poste të larta në institucione komuniste janë arsyet që ai nuk u anëtarësua asnjëherë në LDK së cilës po i prinë sot dhe është shndërruar në promotor për margjinalizimin e fuqisë politike të LDK-së që e ka pasur dhe që mund ta ketë përsëri pa Isën në krye” ka deklaruar Osmani.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test