13 ushtrimet ‘plank’ të cilat jua skulpturojnë muskujt e barkut si asgjë tjetër - Bota Sot
13 ushtrimet ‘plank’ të cilat jua skulpturojnë muskujt e barkut si asgjë tjetër

Life style

E premte, 25 maj 2018

13 ushtrimet ‘plank’ të cilat jua skulpturojnë muskujt e barkut si asgjë tjetër

Më: 17 korrik 2017 Në ora: 16:15
Pamje nga video

Ushtrimi bazik i muskujve të barkut ‘plank’ është nga mënyrat më të mirat për t’i forcuar muskujt, pjesën e poshtme të shpinës dhe shumë muskuj tjerë të trupit.

Por ky ushtrim mund të bëhet i mërzitshëm nëse nuk i ndryshoni gjërat herë pas here. Është pozicion të cilin e mbani për një minutë, dhe pasi të bëheni i mirë në këtë ushtrim, ai bëhet tejet i lehtë.

Por fatmirësisht ka më shumë opsione sesa plank-u bazik.

Më poshtë i keni 13 ushtrimet e inspiruara nga plank-u bazik, të cilat do t’ju ndihmojnë t’i skulpturoni muskujt e barkut në afat rekord. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test