Ja ç’ndodh kur merr për xhiro një bishë shpejtësie (Fotot) - Bota Sot
Ja ç’ndodh kur merr për xhiro një bishë shpejtësie (Fotot)

Life style

E enjte, 25 gusht 2016

Ja ç’ndodh kur merr për xhiro një bishë shpejtësie (Fotot)

Më: 3 tetor 2012 Në ora: 21:14

Një person në Zvicër bleu një xhiro me Ferrari për 30 euro. Ishte ëndrra e tij të ngiste një makinë të tillë dhe ajo mund të bëhej realitet. Por Sebastian Vogel e përplasi supermakinën vetëm pas 15 minutash, duke mbetur i tmerruar.

Ai po i jepte makinës së rrallë 360 Spider F1 Challenge Stradale me 300 kilometra në një rrugë fshati pranë Bernës.

Ai thotë se ka pasur siguracion, por ai nuk ka vlerë nëse ai ka kaluar shpejtësinë limit. Në këtë mënyrë ai do duhet të mbajë faturën për makinën që kushton 300 mijë euro.

Pronari i kompanisë që jep makinat për xhiro, Dejan Djuriç tha se e rëndësishme është që të dy shoferët kanë shpëtuar. Ai tha se çështja e fajit është dytësore dhe është në dorë të policisë.
Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test