Terry, delja me kokën së prapthi - Bota Sot
Terry, delja me kokën së prapthi

Life style

E martë, 30 gusht 2016

Terry, delja me kokën së prapthi

Më: 6 tetor 2012 Në ora: 18:32

Është pagëzuar me emrin Terry dhe është një dele që jeton “e lumtur” në mes të një tufe delesh në një fermë britanike.

Ajo që e bëri të famshme Terry-n është deformimi fizik që e vendosi në qendër të vëmendjes përmes një videoje në Youtube që ka marrë mijëra klikime.

Terry, përndryshe nga lloji i saj, ka pjesën e kokës të kthyer së prapthi. Megjithatë kjo nuk e pengon delen të jetojë e ushqehet normalisht mes tufës. Sipas personit postues të videos në internet një veteriner e vizitoi atë për t’u siguruar që kafsha nuk kishte dhimbje dhe që organet jetësore të saj funksiononin normalisht.

Rezultati ishte habitës; mjeku i kafshëve arriti në përfundimin se përvec ndërtimit së prapthi të kokës që nuk i shkakton dhimbje, Terry është njësoj me anëtarët e kopesë së fermës.

Ka nga ata që janë shprehur skeptikë dhe dyshojnë se pamjet e postuara në internet janë montazh, por postuesi i videos i kontaktuar nga mediat britanike thotë se gjithcka është e vërtetë dhe i ka ftuar ato ta vërtetojnë vetë duke shkuar në fermën e dy miqëve të tij.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test