E keni në majë të hundës punën? Mendoni për këta (fotot) - Bota Sot
E keni në majë të hundës punën? Mendoni për këta (fotot)

Life style

E diel, 28 gusht 2016

E keni në majë të hundës punën? Mendoni për këta (fotot)

Më: 16 tetor 2012 Në ora: 21:13

Nëse u ka ardhur puna juaj në majë të hundës, mendoni për këta të gjorë.

Këta burra rrezikojnë jetën e tyre duke gërmuar për sulfur toksik brenda një vullkani vetëm për 4 euro në ditë.

Madje ata nuk i kalojnë të tridhjetat, pasi kalojnë plot 12 orë brenda në vullkan, rrethuar nga gazrat vdekjeprurës.

Rreth 200 të rinj punojnë në kraterin e vullkanit Iljen në Indonezi.

Një fotograf britanik udhëtoi për në Indonezi, për të parë se është e vërtetë që ata punojnë në këtë ferr.

Ai ka sjellë imazhet e mëposhtme.


Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test