Momentet prekëse kur shpëtohet një elefant bebe (VIDEO) - Bota Sot
Momentet prekëse kur shpëtohet një elefant bebe (VIDEO)

Life style

E premte, 26 gusht 2016

Momentet prekëse kur shpëtohet një elefant bebe (VIDEO)

Më: 19 tetor 2012 Në ora: 13:08

Shumë prej nesh që fëmijë janë dashuruar pas elefantëve të vegjël.

Prandaj edhe kjo video e mëposhtme është kaq speciale.

Një ekip shpëtimi i projektit të ruajtjes së jetës së egër Amboseli Trust for Elephants, ka hedhur videon ku tregon se si shpëtohet një elefant i vogël tetëmuajsh.

Ai ka mbetur në një pus të cekët dhe nëna e tij sheh e pafuqishme për ta ndihmuar.

Për fat ekipeve të shpëtimit u erdhi lajmi shpejt dhe dërguan makinat e tyre për të ndihmuar. Ata duhej ta shpëtonin elefantin e vogël përpara se turma ta detyronte nënën e tij të largoheshin bashkë dhe ta linin pas atë.

Ngjarja ndodhi në Kenia.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test