Momentet prekëse kur shpëtohet një elefant bebe (VIDEO) - Bota Sot
Momentet prekëse kur shpëtohet një elefant bebe (VIDEO)

Life style

E shtunë, 30 korrik 2016

Momentet prekëse kur shpëtohet një elefant bebe (VIDEO)

Më: 19 tetor 2012 Në ora: 13:08

Shumë prej nesh që fëmijë janë dashuruar pas elefantëve të vegjël.

Prandaj edhe kjo video e mëposhtme është kaq speciale.

Një ekip shpëtimi i projektit të ruajtjes së jetës së egër Amboseli Trust for Elephants, ka hedhur videon ku tregon se si shpëtohet një elefant i vogël tetëmuajsh.

Ai ka mbetur në një pus të cekët dhe nëna e tij sheh e pafuqishme për ta ndihmuar.

Për fat ekipeve të shpëtimit u erdhi lajmi shpejt dhe dërguan makinat e tyre për të ndihmuar. Ata duhej ta shpëtonin elefantin e vogël përpara se turma ta detyronte nënën e tij të largoheshin bashkë dhe ta linin pas atë.

Ngjarja ndodhi në Kenia.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Çfarë tenton të arrijë Thaçi me përuljen që bëri para lapidarit të serbëve në Grackë të Lipjanit?

    Kërkon të “blejë" paqe me Serbinë

    Të heqë akuzat që janë përfolur ndaj tij

    Të mohoj gjenocidin serbë në Kosovë

    Të duket i mirë para ndërkombëtarëve

    Shiko rezultatet
test