Makina e ndërtuar me trupa njerëzish - Bota Sot
Makina e ndërtuar me trupa njerëzish

Life style

E martë, 30 gusht 2016

Makina e ndërtuar me trupa njerëzish

Më: 20 tetor 2012 Në ora: 20:56

Emma Hack ka ndërtuar një makinë me trupat e lyer të 17 personave. Artistja ka përdorur 12 meshkuj dhe 5 femra për të formuar figurën e një makine të aksidentuar.

Trupat e këtyre njerëzve janë lyer me blu, të bardhë dhe të zezë për të krijuar këtë vepër artistike.

Emma, e cila ka pikturuar këngëtarin Gotye në videoklipin e këngës ‘Somebody Tha I Used To Know’, ka shpenzuar 18 orë për të ndërtuar makinën e “shkatërruar”.

Australiania është shprehur: “Teknikisht është puna më e vështirë që kam bërë ndonjëherë, por jam shumë e lumtur me rezultatin.”

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test