Makina e ndërtuar me trupa njerëzish - Bota Sot
Makina e ndërtuar me trupa njerëzish

Life style

E enjte, 28 korrik 2016

Makina e ndërtuar me trupa njerëzish

Më: 20 tetor 2012 Në ora: 20:56

Emma Hack ka ndërtuar një makinë me trupat e lyer të 17 personave. Artistja ka përdorur 12 meshkuj dhe 5 femra për të formuar figurën e një makine të aksidentuar.

Trupat e këtyre njerëzve janë lyer me blu, të bardhë dhe të zezë për të krijuar këtë vepër artistike.

Emma, e cila ka pikturuar këngëtarin Gotye në videoklipin e këngës ‘Somebody Tha I Used To Know’, ka shpenzuar 18 orë për të ndërtuar makinën e “shkatërruar”.

Australiania është shprehur: “Teknikisht është puna më e vështirë që kam bërë ndonjëherë, por jam shumë e lumtur me rezultatin.”

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Çfarë tenton të arrijë Thaçi me përuljen që bëri para lapidarit të serbëve në Grackë të Lipjanit?

    Kërkon të “blejë" paqe me Serbinë

    Të heqë akuzat që janë përfolur ndaj tij

    Të mohoj gjenocidin serbë në Kosovë

    Të duket i mirë para ndërkombëtarëve

    Shiko rezultatet
test