Vajza 16-vjeçare me mjekër - Bota Sot
Vajza 16-vjeçare me mjekër

Life style

E diel, 28 gusht 2016

Vajza 16-vjeçare me mjekër

Më: 23 tetor 2012 Në ora: 12:04

Një vajzë 16-vjeçare kineze është izoluar në dhomën e saj dhe nuk pranon të dalë nga shtëpia sepse ka mjekër dhe mustaqe.

Adoleshentja me emrin Nana vuan nga hirsuitizmi që i është shkaktuar nga mjekimet për aneminë e saj në vitin 2010. Vajza kishte mungesë rruazash të kuqe dhe u shtrua në spital, ku mjekët i thanë se trajtimi me medikamente për zgjidhjen e problemit ishte i domosdoshëm.

Ilaçet përmirësuan ndjeshëm shëndetin e saj, por i shkaktuan edhe ndryshime fizike. Nëna e vajzës shprehet: “Pasi mori ilaçet nisi t’i dilte mjekra, krahët dhe këmbët i janë mbuluar me qime.”

16-vjeçarja ka dy vite që nuk shkon më në shkollë pasi i vjen turp nga pamja e saj. Në rastet e rralla kur del në rrugë, Nana vë maskë dhe gjithmonë vesh bluzë me mëngë të gjata.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test