Tërhiqet ligji për "Branitellat" - Bota Sot
Tërhiqet ligji për "Branitellat"

Maqedonia

E hënë, 29 gusht 2016

Tërhiqet ligji për "Branitellat"

Më: 14 tetor 2012 Në ora: 23:14

VMRO DPMNE sot ka vendosur të tërheq nga debati parlamentar ligjin për të drejtate vecanta të " BRANITELLAVE. Vendimi është marë në mbledhjen e Komitetit ekzekutiv të partisë i cili i ka rekomanduar grupit parlamentar të VMRO DPMNE-së ligjin ta tërheq dhe propozoj edhe njëher por tani me procedur të shkurtër me cka nuk do të ketë nevojë të debatohet në komisionet parlamentare ku deputetët e BDI-së kanë bllokuar debatin. Cili do të jetë tani veprimi i BDI-së mbetët të shifet.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test