Disku më i shitur i të gjitha kohërave? I grupit “ABBA” - Bota Sot
Disku më i shitur i të gjitha kohërave? I grupit “ABBA”

Mediale Vip

E enjte, 25 gusht 2016

Disku më i shitur i të gjitha kohërave? I grupit “ABBA”

Më: 3 tetor 2012 Në ora: 21:43

Kanë kaluar plot 30 vjet që nga koha kur ishin bashkë, ama anëtarët e grupit të famshëm “ABBA” mbeten ende në vendin e parë në botë, për disqet më të shumta të shitura.

Fjala është për grupin e të famshmëve Agnetha Faltskog, Benny Andersson, Björn Ulvaeus dhe Ann-Frid Lyngstad, të cilët i kanë thënë “lamtumirë” njëri-tjetrit jo pa mllef në vitin 1982, por ama që rezultojnë të kenë CD-në më të shitur të të gjitha kohërave.

Triumfi i suedezëve u shënua pikërisht me albumin “Gold band Abba: Greatest Hits”, i cili sipas të dhënave të industrisë britanike të muzikës, ka arritur të shesë deri tani plot 4 milionë kopje.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test