Danny DeVito ndahet nga gruaja pas 30 vitesh martesë - Bota Sot
Danny DeVito ndahet nga gruaja pas 30 vitesh martesë

Mediale Vip

E martë, 30 gusht 2016

Danny DeVito ndahet nga gruaja pas 30 vitesh martesë

Më: 8 tetor 2012 Në ora: 21:07

Aktori i njohur, Danny DeVito është ndarë nga gruaja e tij pas 30 vitesh martesë.

Aktori 67 vjeçar ishte martuar me aktoren e ‘Cheers’, Rhea Perlman, 64 vjeç, në vitin 1982 dhe kanë tre fëmijë të rritur, Daniel, 25 vjeç, Grace, 27 vjeç dhe Lucy, 29 vjeç.

Çifti kishte dalë së bashku më telekomedinë Taxi dhe më vonë u shfaq në filmin komedi, Matilda.

Danny dhe Rhea kishin themeluar së bashku kompaninë Jersey Films, që ka prodhuar filma të tillë si Pulp Fiction dhe Garden State.

Një zëdhënës i aktorit konfirmoi ndarjen, por nuk komentoi më shumë.

Së shpejti Danny DeVito do jetë i pranishëm në ekranet e mëdha në krah të Arnold Schwarzenegger për vijimin e filmit të njohur “Binjakët”.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test