Qyteti ku dy koalicionet e mëdha kanë diferencë tejet të vogël të votave - Bota Sot
Qyteti ku dy koalicionet e mëdha kanë diferencë tejet të vogël të votave

Peja

E diel, 20 maj 2018

Qyteti ku dy koalicionet e mëdha kanë diferencë tejet të vogël të votave

Më: 12 qershor 2017 Në ora: 08:05
Peja

Koalicioni PDK-AAK-NISMA dhe koalicioni LDK-AKR-Alternativa kanë një diferencë të vogël në qytetin e Pejës.

Në bazë të rezultateve të publikuara nga KQZ pas numërimit të 91% të votave del që koalicioni PAN po udhëheqë në Pejë me 37.70 përqind, duke u pasuar nga LDK-AKR-Alternativa me 30.86 përqind, që i bie të jetë një përqindje tejet e vogël në mes tyre.

Nga gjithsej 132 vendvotime, Vetëvendosje në Pejë mblodhi  23.48 përqind të votave.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test