Rexhep (Smajl) Hysenaj - Bota Sot
Rexhep (Smajl) Hysenaj

Perkujtime

E enjte, 25 maj 2017

Rexhep (Smajl) Hysenaj

Më: 20 prill 2017 Në ora: 00:16
Rexhep (Smajl) Hysenaj

Asnjë kokë përkulun se ja rrëzoni lisat,

Asnjë gjëmë me sa guri, se ja shembni majat,

Asnjë lot , asnjë, se ja shterroni krojet.

Në sytë e tij vetëm sa harroi perëndimin dita,

Ç'mendim  i vrugët , ç'mendim i ftoftë ndër vetulla.

Lum ky çfarë vdekje!

Edhe pas 5 vitesh na mungon shumë..

Të kujton me mallë: Bashkëshortja Fatimja, fëmijët Saranda, Reali, Urata, Jetmiri si dhe mbarë familja Hysenaj.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pse u bashkua Ramush Haradinaj me PDK-në:

    Për postin e kryeministrit

    Kishin marrëveshje të fshehtë edhe më herët

    Nuk e di

    Shiko rezultatet
    test