Edi Rama në SHBA, takon Obama-n - Bota Sot
Edi Rama në SHBA, takon Obama-n

Shqipëria

E shtunë, 27 gusht 2016

Edi Rama në SHBA, takon Obama-n

Më: 9 tetor 2012 Në ora: 20:44

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama ndodhet për një vizitë në Shtetet e Bashkuara ku ka pasur një takim edhe me presidentin amerikan, Barack Obama.

Siç njofton kryesocialisti në rrjetin social Twitter, takimi ishte “miqësor dhe i paharrueshëm me mikun e shqiptarëve”.

Në axhendën e vizitës së Ramës përtej Atlantikut kanë qenë edhe takimet me ekspertë amerikanë të ekonomisë dhe financave si dhe me përfaqësues të komunitetit shqiptar atje. Takimet, siç shkruan Rama në profilin e tij në Twitter, shërbyen për konsultime mbi programin e socialistëve “Rilindja Kombëtare” për të ardhur në pushtet.

Konsultimet me bashkëatdhetarët shqiptarë ishin në qendër të agjendës së vizitës 3-ditore të Ramës në Shtetet e Bashkuara.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test