Edi Rama në SHBA, takon Obama-n - Bota Sot
Edi Rama në SHBA, takon Obama-n

Shqipëria

E enjte, 28 korrik 2016

Edi Rama në SHBA, takon Obama-n

Më: 9 tetor 2012 Në ora: 20:44

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama ndodhet për një vizitë në Shtetet e Bashkuara ku ka pasur një takim edhe me presidentin amerikan, Barack Obama.

Siç njofton kryesocialisti në rrjetin social Twitter, takimi ishte “miqësor dhe i paharrueshëm me mikun e shqiptarëve”.

Në axhendën e vizitës së Ramës përtej Atlantikut kanë qenë edhe takimet me ekspertë amerikanë të ekonomisë dhe financave si dhe me përfaqësues të komunitetit shqiptar atje. Takimet, siç shkruan Rama në profilin e tij në Twitter, shërbyen për konsultime mbi programin e socialistëve “Rilindja Kombëtare” për të ardhur në pushtet.

Konsultimet me bashkëatdhetarët shqiptarë ishin në qendër të agjendës së vizitës 3-ditore të Ramës në Shtetet e Bashkuara.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Çfarë tenton të arrijë Thaçi me përuljen që bëri para lapidarit të serbëve në Grackë të Lipjanit?

    Kërkon të “blejë" paqe me Serbinë

    Të heqë akuzat që janë përfolur ndaj tij

    Të mohoj gjenocidin serbë në Kosovë

    Të duket i mirë para ndërkombëtarëve

    Shiko rezultatet
test