Pushohet nga puna, vetëdigjet para Bashkisë së Pogradecit - Bota Sot
Pushohet nga puna, vetëdigjet para Bashkisë së Pogradecit

Shqipëria

E martë, 30 gusht 2016

Pushohet nga puna, vetëdigjet para Bashkisë së Pogradecit

Më: 12 tetor 2012 Në ora: 15:38

Një person është vetëdjegur para Bashkisë së Pogradecit. Mësohet se ai është Gëzim Hamiti. Sipas burimeve të policisë, shkak për këtë ngjarje të rëndë mendohet të ketë qenë pushimi i tij nga puna.

Gëzim Hamiti punonte në ndërmarrjen e pastrim-gjelbërimit. Burime pranë policisë bëjnë me dije se ai ndodhet në gjendje të rëndë për jetën në spital.

Ky është rasti i tretë radhazi brenda këtyre ditëve të fundit i vetëdjegieve publike. Dy të parët, Gjergj Ndreca dhe Lirak Bejko, janë vetëdjegur pas protestës së ish të përndjekurve.

Dëshpërimi nga varfëria dhe indiferenca e shtetit, duket se tashmë ka sjellë që grupe të ndryshme njerëzish, të zgjedhin si shenjë proteste, pikërisht këtë akt ekstrem.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test