Hiti i ri: “Berisha si Skëndërbeu”(video) - Bota Sot
Hiti i ri: “Berisha si Skëndërbeu”(video)

Shqipëria

E hënë, 29 gusht 2016

Hiti i ri: “Berisha si Skëndërbeu”(video)

Më: 21 tetor 2012 Në ora: 21:52

Për këngëtarin fierak, Sabianin, kryeministri i vendit është si Gjergj Kastriot Skënderbeu. Kjo pasi në këngën e tij më të fundit ai i ka kushtuar atij një këngë të cilën e ka titulluar “Së bashku me Sali Berishën”
Në rreshta ka referenca krahasuese mes 1 shekulli Pavarësi dhe 20 vjetësh demokraci ndërsa krahason Sali Berishën me (në këngë: Skënderi) . ” Një shekull bën pavarësia/ kur flamurin lart e ngritëm/ njëzet vjet demokracia/ bashkë me Sali Berishën”, thuhet në tekstin e kësaj kënge që ca me shaka e ca jo, ka marrë një numër të madh klikimesh.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test