Hiti i ri: “Berisha si Skëndërbeu”(video) - Bota Sot
Hiti i ri: “Berisha si Skëndërbeu”(video)

Shqipëria

E shtunë, 30 korrik 2016

Hiti i ri: “Berisha si Skëndërbeu”(video)

Më: 21 tetor 2012 Në ora: 21:52

Për këngëtarin fierak, Sabianin, kryeministri i vendit është si Gjergj Kastriot Skënderbeu. Kjo pasi në këngën e tij më të fundit ai i ka kushtuar atij një këngë të cilën e ka titulluar “Së bashku me Sali Berishën”
Në rreshta ka referenca krahasuese mes 1 shekulli Pavarësi dhe 20 vjetësh demokraci ndërsa krahason Sali Berishën me (në këngë: Skënderi) . ” Një shekull bën pavarësia/ kur flamurin lart e ngritëm/ njëzet vjet demokracia/ bashkë me Sali Berishën”, thuhet në tekstin e kësaj kënge që ca me shaka e ca jo, ka marrë një numër të madh klikimesh.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Çfarë tenton të arrijë Thaçi me përuljen që bëri para lapidarit të serbëve në Grackë të Lipjanit?

    Kërkon të “blejë" paqe me Serbinë

    Të heqë akuzat që janë përfolur ndaj tij

    Të mohoj gjenocidin serbë në Kosovë

    Të duket i mirë para ndërkombëtarëve

    Shiko rezultatet
test