Topi: Mandati i Ina Ramës mbaron vitin tjetër. Nishani s’na thirri në tryezë sepse ata kanë frikë nga ne - Bota Sot
Topi: Mandati i Ina Ramës mbaron vitin tjetër. Nishani s’na thirri në tryezë sepse ata kanë frikë nga ne

Shqipëria

E shtunë, 27 gusht 2016

Topi: Mandati i Ina Ramës mbaron vitin tjetër. Nishani s’na thirri në tryezë sepse ata kanë frikë nga ne

Më: 26 tetor 2012 Në ora: 20:41

Kryetari i Frymës së Re Demokratike, Bamir Topi, ka deklaruar nga Pogradeci, se mosthirrja e FRD nga presidenti Bujar Nishani në tryezën e partive parlamentare tregon frikën që kanë ata nga kjo parti. Nishani ka thirrur partitë parlamentare për të vendosur datën e zgjedhjeve parlamentare.

“Fakti që ne nuk jemi thirrur nga presidenti në tryezën e partive nuk na çudit. Mosthirrja në tryezë dëshmon frikën që ata kanë nga partia që ne përfaqësojmë”, ka theksuar Topi.

Topi ishte në Pogradec për inaugurimin e degës së kësaj partie në këtë qytet.

Sërish Topi deklaroi se ata nuk do të bëjnë aleancë me dy partitë e vjetra të tranzicionit.

Më tej ish-presidenti i Republikës është shprehur i bindur se Fryma e Re Demokratike do t’i arrijë rezultatet e kërkuara në procesin e ardhshëm elektoral.

“Kemi eksperiencë të mjaftueshme në politikë dhe do bëjmë të mundur arritjen e rezultateve”, ka shtuar Topi.

Ndër të tjera, kreu i FRD-së ka folur edhe për çështjen e mandatit të prokurorit të përgjithshëm.

“Mandati i kryeprokurorit të ri hyn në fuqi me ndryshimet kushtetuese. Veprimet e tjera që bëhen lidhur me këtë çështje janë antikushtetuese”, ka thënë ai.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test