Hiddink: Mohon interesimin për Rooneyn - Bota Sot
Hiddink: Mohon interesimin për Rooneyn

Sporti

E diel, 28 gusht 2016

Hiddink: Mohon interesimin për Rooneyn

Më: 26 tetor 2012 Në ora: 16:32

Trajneri i Anzhit, Guus Hiddink mohon zërat se skuadra e tij kërkon të sigurojë shërbimet e sulmuesit të Manchester United, Wayne Rooney.

Klubi rus, i cili ndodhet nën pronësi të miliarderit Suleyman Kerimov, po përpiqet të ndërtojë një skuadër, e cila të jetë në nivele të njëjta me disa nga ekipet më në zë të Europës. Pas deklaratës së Roberto Carlos që pohoi se Anzhi do të tentojnë Rooney, Hiddik theksoi se fjalët e tij janë keqkuptuar.

“Ai është zv/presidenti. Roberto mund të shprehe idete e tij, por deri në këto momente nuk më ka thënë asgjë”, përfundoi tekniku 65-vjeçar.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test