Një model i ri ekrani po prodhohet nga Sharp - Bota Sot
Një model i ri ekrani po prodhohet nga Sharp

Teknologji

E hënë, 25 korrik 2016

Një model i ri ekrani po prodhohet nga Sharp

Më: 3 tetor 2012 Në ora: 11:31

Kompania Sharp ka njoftuar se ka filluar me prodhimin serial të ekraneve 5 inçësh në rezolucionin Full HD (1080p) për smartfonë dhe pajisjet tablet.Këto ekrane do të kenë dendësi të madhe të pikave prej 441 ppi, por edhe të ashtuquajturën “dizajnin e ri të pikselëve”, “çka mbetet ende për tu shpjeguar”.

Deri më tani disa kompani kanë prezantuar ekranët 1080p, por Sharp është i pari i cili fillon me prodhimin masiv të tyre.

E vetmja pajisje deri tani me ekranin 1080p që është prezantuar zyrtarisht është ajo e kompanisë kineze Oppo, ndërkohë ka spekulime se të njëjtin ekran do ta përdorë edhe modeli i ardhshëm hibrid i HTS-së One X5.

Mendimet tona nëse na duhen me të vërtet ekranet 1080p mund ti lexoni këtu. PCWorld Albanian)

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Çfarë tenton të arrijë Thaçi me përuljen që bëri para lapidarit të serbëve në Grackë të Lipjanit?

    Kërkon të “blejë" paqe me Serbinë

    Të heqë akuzat që janë përfolur ndaj tij

    Të mohoj gjenocidin serbë në Kosovë

    Të duket i mirë para ndërkombëtarëve

    Shiko rezultatet
test