Një model i ri ekrani po prodhohet nga Sharp - Bota Sot
Një model i ri ekrani po prodhohet nga Sharp

Teknologji

E shtunë, 27 gusht 2016

Një model i ri ekrani po prodhohet nga Sharp

Më: 3 tetor 2012 Në ora: 11:31

Kompania Sharp ka njoftuar se ka filluar me prodhimin serial të ekraneve 5 inçësh në rezolucionin Full HD (1080p) për smartfonë dhe pajisjet tablet.Këto ekrane do të kenë dendësi të madhe të pikave prej 441 ppi, por edhe të ashtuquajturën “dizajnin e ri të pikselëve”, “çka mbetet ende për tu shpjeguar”.

Deri më tani disa kompani kanë prezantuar ekranët 1080p, por Sharp është i pari i cili fillon me prodhimin masiv të tyre.

E vetmja pajisje deri tani me ekranin 1080p që është prezantuar zyrtarisht është ajo e kompanisë kineze Oppo, ndërkohë ka spekulime se të njëjtin ekran do ta përdorë edhe modeli i ardhshëm hibrid i HTS-së One X5.

Mendimet tona nëse na duhen me të vërtet ekranet 1080p mund ti lexoni këtu. PCWorld Albanian)

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test