Gjakova me fusha të tenisit - Bota Sot
Gjakova me fusha të tenisit

Tenis

E mërkurë, 15 gusht 2018

Gjakova me fusha të tenisit

Nga: K.Goca Më: 28 gusht 2017 Në ora: 16:49
Projekti i fushave

Drejtori i Departamenti të Sportit të Kosovës, Ibër Alaj, bëri të ditur përmes postimit të tij, se në qytetin e Gjakovës u vu gurthemeli i fushave të tenisit. “Sot u vu gurthemeli i fushave te tenisit në komunën e Gjakovës, projekt i financuar nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, në vlerë 500,000.00 euro sipas standardeve të ITF (International Tennis Federation).

Në bashkëpunim me komunën e Gjakovës dhe Federatën e Tenisit të Kosovës, MKRS-ja ka hartuar projektin kryesor sipas përcaktimit të lokacionit nga Komuna, realizimi i projektit do te bëhet ne periudhën 2017&2018!”, shkruan Alaj.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test