Federer i pandalshëm, vazhdon tutje në "US Open" - Bota Sot
Federer i pandalshëm, vazhdon tutje në "US Open"

Tenis

E hënë, 15 tetor 2018

Federer i pandalshëm, vazhdon tutje në "US Open"

Më: 3 shtator 2017 Në ora: 09:46
Roger Federer

Roger Federer është kualifikuar në rrethin e 1/8 së finales në US Open.

Tenisti numër 3 në Botë, mposhti 3 me 0 në sete (6-3, 6-3 dhe 7-5) 35-vjecarin nga Spanja, Feliciano Lopez.

Takimi i radhës për zviceranin do të jetë më 4 shtator, kundër gjermanit Philipp Kohlschrebier. 

Vlen të përmendet se çiftet në këtë raund do të jenë këto si më poshtë:

Nadal - Dolgopolov 
Golffin - Rublev
Del Potro - Thiem
Querrey - Zverev
Lorenzi - Anderson
Shapovalov - Carreno
Pouille - Schwartzmann

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test