Shembet perandoria e Armstrong - Bota Sot
Shembet perandoria e Armstrong

Sporti

E premte, 26 gusht 2016

Shembet perandoria e Armstrong

Më: 17 tetor 2012 Në ora: 20:33

Shembet perandoria e Lance Armstrong. Pas skandalit të dopingut, amerikani dha dorëheqjen si president i fondacionit Livestrong i themeluar prej tij për luftën kundër kancerit e në të njëjtën ditë, goditja tjetër vjen nga Nike që ndërpreu bashkëpunimin me ish çiklistin amerikan. Ndërkaq, Ish shoku i skuadrës së Armstrong te US Portal, Mathew White është pushuar nga puna si Drejtor Sportiv i ekipit australian GreenEdge pasi pranoi se në vitet 2001-2003 ka qenë pjesë e strategjisë së sofistikuar të dopingut në skuadrën amerikane

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test