Vdes shkrimtari dhe gazetari Idriz Ulaj

Aktuale

Vdes shkrimtari dhe gazetari Idriz Ulaj

Më: 4 qershor 2023 Në ora: 13:59
Idriz Ulaj

Ka vdekur në moshën 81-vjeçare profesori Idriz Ulaj.

Ai ishte shkrimtar. pedagog dhe studiues i folklorit.

Ulaj ishte edhe lektor dhe gazetar i revistës “Zëri i Rinisë”.

Profesor Idriz Ulaj, vdiq në vendlindjen e tij në Vuthaj

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat