Zelensky: Situata në Donbas është jashtëzakonisht e vështirë

Bota

Zelensky: Situata në Donbas është jashtëzakonisht e vështirë

Më: 25 maj 2022 Në ora: 07:38
Volodymyr Zelensky

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka thënë se situata në rajonin e Donbasit është jashtëzakonisht e vështirë.

Ai, gjatë fjalimit të tij të martën në mbrëmje, ka thënë se furnizimi i rregullt me ​​armë në Ukrainë është strategjia më e mirë për të ruajtur stabilitetin global.

Forca e plotë e ushtrisë ruse është në Donbas për të sulmuar”.

Lyman, Popasna, Severodonetsk, Slovyansk, pushtuesit duan të shkatërrojnë gjithçka atje,” tha ai, duke iu referuar një grupi qytetesh të Ukrainës lindore.

Komentet e Zelensky vijnë pasi zyrtarët ukrainas të mbrojtjes paralajmërojnë se lufta e Rusisë në Ukrainën lindore tani është në fazat e saj më intensive dhe mund të përcaktojë potencialisht fatin e vendit, shkruan BBC.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat