Sulmi në Odesa: 14 të vdekur

Bota

Sulmi në Odesa: 14 të vdekur

Nga: M.H. Më: 1 korrik 2022 Në ora: 06:14
Ukrainë

Ka pasur një përditësim pas një sulmi me raketa në Odesa.

Katërmbëdhjetë njerëz vdiqën dhe 30 u plagosën (përfshirë tre fëmijë) pasi një ndërtesë nëntë katëshe u shënjestrua në Bilhorod-Dnistrovskyi në rajonin e Odesës, shkruan Sky news, përcjell “Bota sot”.

Përditësimi vjen nga Shërbimi Shtetëror i Urgjencës së Ukrainës.Ndërkohë, tre persona u vranë në një sulm me raketa në një qendër rekreacioni në rrethin Belgorod-Dniester.

Sulmi ndodhi rreth orës 1 të mëngjesit, tha Shërbimi Shtetëror i Emergjencave të Ukrainës.

Mes tre të vdekurve ishte edhe një fëmijë. Një person ka mbetur i plagosur gjithashtu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat