Tjetër tërmet në Kroaci

Evropë

Tjetër tërmet në Kroaci

Më: 3 mars 2021 Në ora: 09:20
Foto ilustrim

Kroacia po vazhdon të përballet me lëkundje të tokës.

Në orët e para të së mërkurës, një tërmet i shkallës 4.2 ballë sipas Rihterit, ka goditur qytetin Glina, kanë bërë të ditur mediat kroate.

Tërmeti është regjistruar në orën 5.37 minuta.

Dhe është i radhës që ka shqetësuar kroatët në javët dhe muajt e fundit.

Jo shumë larg Glinës, në Petrinje, më 9 janar ndodhi një tërmet shkatërrues për qytetin. Nga kjo kohë e deri tash, në Kroaci janë shënuar lëkundje të vazhdueshme të tokës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat