Tërmet në Greqi

Evropë

Tërmet në Greqi

Më: 4 dhjetor 2021 Në ora: 07:34
Ilustrim

Greqia është goditur nga një tërmet me magnitudë 4.1 të shkallës Rihter me epiqendër në Kyparissia, Peloponez.

Lëkundja është regjistruar në orën 21:33 minuta të së premtes mbrëma.

Epiqendra u raportua 25 km në jugperëndim të Kyparissias.

Thellësia e tërmetit është vlerësuar në 22.9 km. Mediat greke nuk raportojnë për dëme materiale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat