Tërmet në Itali

Evropë

Tërmet në Itali

Më: 19 prill 2022 Në ora: 23:30
Tërmet në Itali

Një tërmet me fuqi 4 ballë të shkallës Rihter goditi sot afërsinë e Bolonjës në Itali.

Kështu, njoftoi Instituti Sizmologjik Evropian-Mesdhetar.

Epiqendra ishte shtatë kilometra nga qyteti Loiana dhe 29 kilometra nga Bolonja, në thellësi prej 10 kilometrash.

Tërmeti ka ndodhur në orën 17:49 dhe nuk raportohet për dëme materiale ose viktima eventuale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat