Tërmet në Greqi

Evropë

Tërmet në Greqi

Më: 16 gusht 2022 Në ora: 19:30
Foto ilustrim

Një tërmet me fuqi 4 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur pasditen e së martës në afërsi të Pargës, sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës.

Më konkretisht, epiqendra ishte 6 kilometra në veri të Luçës së Prevezës.

Thellësia e lëkundjes vlerësohet në 10.4 kilometra, transmetojnë mediat greke.

Ato nuk raportojnë për dëme të mundshme materiale dhe viktima në njerëz.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat