E martë, 16 gusht 2022
  • Bombardimi me raketa

    Forcat ruse kanë bombarduar qytetin ukrainas Lviv. Zyrtarët ushtarakë të Lvivit kanë treguar se rusët kanë hedhur tetë raketa në drejtim të Qendrës Ndërkombëtare të Paqeruajtjes dhe Sigurisë./BS