E enjte, 07 korrik 2022
  • Shpërthim në Kiev

    Shërbimet e urgjencës po punojnë në zonë pas një shpërthimi në Kiev të Ukrainës më 28 prill 2022. Rusia goditi kryeqytetin ukrainas të Kievit menjëherë pas një takimi midis Presidentit Volodymyr Zelenskyy dhe Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së António Guterres të enjten në mbrëmje. (AP Photo/Emilio Morenatti)