E premte, 21 qershor 2024
  • Edinburgh, Skoci

    Dritat veriore gjatë një stuhie diellore mbi Monumentin Kombëtar të Skocisë. Aurora borealis ndriçoi qiellin e natës fundjavën e kaluar me pamje të rralla në Mbretërinë e Bashkuar, Evropë dhe hemisferën veriore. Fotografia: Jacob Anderson/AFP/Getty Images