Goleadori i Bayernit

Futboll

Goleadori i Bayernit

Më: 7 dhjetor 2023 Në ora: 15:21
Harry Kane

Goleadori i Bayernit, Harry Kane, ka treguar se kush janë dy futbollistët me karakteristika mbrojtëse më të forta që ai është përballur, i cili nuk ka zhgënjyer me emrat e përmendur.

“Nëse u referohemi viteve të para si lojtari i Totenhemit, ballafaqimet me Xhon Terrin, ishin në masë.

Mbrojtës vërtet i zgjuar të vidhte kohën në bllokimin e rrezes dhe spastrimin e zonës.

Pa dyshim e krahasoj si një nga më të mirët në rol. Më pas pata shansin të dueloj me Kielinin.

Jashtëzakonisht e vështirë të luash kundër tij. I fortë, e përdorte mirë trupin dhe i zoti t’i shpëtonte ndëshkimit me kartonë. Vështirë të zgjedh mes Territ dhe Kielinit. Fati i mirë që ata i kanë dhënë fund futbollit aktiv”, përfundoi mes të qeshurash Herri Kejn për “ESPN”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat