Reali merr vetëm një pikë në Sevilla

Futboll

Reali merr vetëm një pikë në Sevilla

Nga: K.G. Më: 9 dhjetor 2023 Në ora: 18:10
Pamje nga ndeshja

Betisi ka befasuar duke barazuar me rezultat 1:1 me Real Madridn, në takimin e javës së 16-të të kampionatit spanjoll.

Futbollisti Jude Bellingham shënoi për epërsinë e Realit në minutën e 13-të. 

Por lideri i kampionatit shtanget në pjesën e dytë pikërisht në minutën e 66-të.

Ruibal realizon një goditje spektakolare nga rreth 21-22 metra dhe barazoi rezultatin 1:1.

Reali kryeson me 39 pikë por ka një ndeshje dhe një pikë më shumë se Girona në pozitën e dytë dhe Betis renditet në të shtatin me 26 sosh.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat