Mot i ftohtë dhe me reshje bore

Kosova

Mot i ftohtë dhe me reshje bore

Më: 14 prill 2021 Në ora: 06:59
Ilustrim

Më ftohtë, kryesisht me vransira dhe kohëpaskohe me reshje shiu. Në mëngjes reshjet e shiut mund të përzien edhe me borë.

Në vise kodrinoro-malore priten edhe reshje bore. Vonë në mbrëmje reshjet pushojnë.

Temperaturat në vise të ulëta 2C deri 10C, e në vise malore -3C deri 2C.

Era do të fryjë mesatare nga veriu dhe verilindja 3-8m/s. Indeksi UV: 2. Indeksi i cilësisë së ajrit në vlera të pranueshme dhe të mira.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat