Parashikimi i motit për sot

Kosova

Parashikimi i motit për sot

Më: 23 janar 2022 Në ora: 06:18
Ilustrim

Paraditen e sotme në Kosovë do të mbajë mot i vranët me borë të dobët vende-vende, përveç në veri të vendit ku do të jetë i ndryshueshëm e me intervale me diell dhe i thatë.

Do të fryjë erë e lehtë dhe mesatare nga veriperëndimi, pasdite herë pas here e fortë, kështu që në zonat malore janë të mundshme stuhi.

Temperatura më e ulët do të jetë deri në minus tetë në mengjes, kurse ajo më e larta ditore nga zero deri në minus tri gradë.

Një situatë e pafavorshme biometeorologjike mund të shkaktojë rritje të problemeve te shumica e pacientëve me sëmundje kronike prandaj atyre u keshillohet të kenë kujdes të veçantë, sidomos pacientëve me semundje cerebrale dhe kardiovaskular dhe astmatikëve. Dhimbjet reumatizmale, përgjumja dhe dhimbjet e kokës janë reagime të mundshme meteorologjike.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat