​Ngjarjet e datës 28 janar

Kosova

​Ngjarjet e datës 28 janar

Më: 28 janar 2022 Në ora: 00:25
Pamje nga Prishtina

Vijon procesi në Speciale ndaj ish-krerëve të OVL-UÇK, Gucati dhe Haradinaj (DHSK, ora 8:45)

Komuna e Prishtinës organizon tryezë të rrumbullakët lidhur me përpilimin e strategjisë kornizë për trajtimin e qenve endacakë. Pas takimit, kryetari Përparim Rama mban konferencë për medie. (Komuna e Prishtinës, ora 9:30)

Lëvizja FOL dhe PIPS organizojnë konferencën “Rrugëtimi i Kosovës drejt BE-së: Sfidat në drejtësi, administratë publike dhe integrime evropiane”. (Hotel “Sirius”, ora 10:00)

Agjencia për Informim dhe Privatësi shënon Ditën Ndërkombëtare të Mbrojtjes së të Dhënave. (Hotel “Sirius”, ora 10:00)

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) mban konferencë për medie, në lidhje me prezantimin e ekipit olimpik të Kosovës që do të udhëtojë për pjesëmarrje në Lojërat Olimpike Dimërore Pekini 2022. (Hotel “Swiss Diamond”, ora 10:00)

KOK prezanton pikët e kategorizimit të sportit, sportistëve dhe trajnerëve për vitin 2022 (Hotel “Swiss Diamond”, ora 10:30)

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ua dorëzon flamurin ekipit olimpik të Kosovës që do të marrë pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore (Presidencë, ora 12:00)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat