Parashikimi i motit për sot

Kosova

Parashikimi i motit për sot

Më: 17 prill 2022 Në ora: 07:02
Ilustrim

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në viset e larta malore parashihet që reshjet e shiut të shoqërohen edhe me borë.

Kjo situatë e krijuar meteorologjike do të ndikojë dukshëm në rënien e temperaturave, kryesisht të atyre maksimaleve për 8-10 gradë Celsius.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-10 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-6m/s”, thuhet në njoftimin e këtij instituti,

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat