​Parashikimi i motit

Kosova

​Parashikimi i motit

Më: 8 gusht 2022 Në ora: 07:16
Ilustrim

Sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira.

Sipas Institutit Hidrometeorologji, të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-18 gradë Celsius.

Ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-33 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-8 m/s.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat