Ngjarjet e datës 24 shtator

Kosova

Ngjarjet e datës 24 shtator

Më: 24 shtator 2022 Në ora: 00:03
Foto ilustrim

Partia Demokratike e Kosovës, mban Konventën Programore të Gruas Demokratike të Kosovës. (Hotel Emerald, ora 10:00)

Kryeministrin e Republikës së Kosovës, Albin Kurti së bashku me ministrat Elbert Krasniqi, Hekuran Murati, Artane Rizvanolli takojnë kryetarët e komunave. (Hotel Dukagjini, Pejë, ora 10:00)

Shoqata e Trajnerëve të Basketbollit të Kosovës në bashkëpunim me Federatën e Basketbollit të Kosovës do të organizojë klinikën për trajnerë të basketbollit. (Salla sportive “ISP MARIGONA”, ora 10:00)

Lidhja Demokratike e Kosovës, dega në Gjilan, mban konventën e madhe programore, ku merr pjesë edhe kryetari i kësaj partie, Lumir Abdixhiku. (Salla e Teatrit të qytetit, ora 11:00)

Koalicioni i OJQ–ve për Mbrojtjen e Fëmijëve në Kosovë – KOMF prezanton instalacionin simbolik “Fëmijët në Shkolla”. (Sheshi “Skënderbeu”, ora 12:00)

Mbahet kuvendi i jashtëzakonshëm i Federatës së notit të Kosovës. (Hotel Sirius, ora 12:00) 

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me zëvendëskryeministren Emilija Redžepi, marrin pjesë në hapjen solemne të Qendrës Kulturore Boshnjake, me rastin e festimit të Ditës Kombëtare të Boshnjakëve. (Qendra Kulturore Boshnjake, Prizren, ora 14:00)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat