Tërmet në Shqipëri

Shqipëria

Tërmet në Shqipëri

Më: 20 janar 2021 Në ora: 07:48
Foto ilustrim

Një tërmet me magnitudë 4.4 të shkallës Rihter lëkundi gjatë natës Shqipërinë.

Tërmeti ra në orën 03:39 të së mërkurës dhe e kishte epiqendrën 32 kilometra nga Elbasani dhe 22 kilometra nga Pogradeci.

Lëkundjet kishin një thellësi prej 2 kilometrash.

Lëvizjet sizmike shkaktuan frikë tek banorët megjithatë deri më tani nuk raportohet për dëme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat