Dita e Çlirimit bashkon sërish Ramën dhe Metën

Shqipëria

Dita e Çlirimit bashkon sërish Ramën dhe Metën

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 10:55
 Ata kanë vendosur lule te monumenti “Nëna Shqipëri”

Shqipëria përkujton sot 77-vjetorin e Çlirimit nga pushtuesit nazistë të Luftës së Dytë Botërore.

Si çdo përvjetor, krerët më të lartë të shtetit kanë zhvilluar homazhe në varrezat e “Dëshmorëve të Kombit”.

Ceremonia bashkoi sërish kryeministrin Edi Rama dhe presidentin Ilir Meta, si dhe kryetaren e parlamentit Lindita Nikolla.

Image

 Ata kanë vendosur lule te monumenti “Nëna Shqipëri”, duke nderuar kështu të rënët në luftë për çlirimin e atdheut.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat