Rekord historik, “Spider-Man: No Way Home” bëhet filmi me më shumë fitime i “Sony”

Filma

Rekord historik, “Spider-Man: No Way Home” bëhet filmi me më shumë fitime i “Sony”

Më: 26 dhjetor 2021 Në ora: 14:47
Spider-Man: No Way Home

Një ditë tjetër, një tjetër moment historik për “Spider-Man: No Way Home”.

Bashkëpunimi i “Sony” dhe “Marvel” fitoi 19.7 milionë dollarë në prag të Krishtlindjeve për të përfunduar të premten me 405.5 milionë dollarë në shitjet e biletave të brendshme dhe u bë titulli vendas me fitim më i madh i të gjitha kohërave të “Sony”.

Rekordi i mëparshëm ishte “Jumanji: Welcome to the Jungle” në 2017 (404.5 milionë dollarë).

Si fillim, “No Way Home” është në prag të kapërcimit të kufirit prej 1 miliard dollarësh në arkat globale, së pari një epokë pandemie.

Filmi më i fundit i Spidey është një nga filmat që pritet të kalojë më shpejt pragun e 1 miliard dollarëve. “Avengers: Endgame” është numri 1 në listë (pesë ditë), i ndjekur nga “Avengers: Infinity War” (11) dhe “Star Wars: The Force Awakens” (12). Dita e Krishtlindjeve ishte për “No Way Home” dita e 11-të e publikimit.

“Spider-No Way Home”, siç pritej, po dominon në arkat e Krishtlindjeve, edhe pse “Sing 2”, nga “Universal” dhe “Illumination”, nuk është aspak i dobët dhe duhet të publikojë një hapje pesë-ditore prej 40 milionë dollarësh. Filmi i animuar familjar u hap të mërkurën përballë “The Matrix Resurrections” dhe “The King’s Man”, të cilët të dy janë duke “luftuar” me nkër-tjetrin. (Matrix është gjithashtu i disponueshëm në HBO Max.)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat