E mërkurë, 26 janar 2022
  • Nderime te komandanti

    Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti, kanë bërë homazhe para varrit të komandantit legjendar Adem Jashari në Prekaz. Komandanti legjendar Adem Jashari sot po të ishte gjallë do t’i bënte 65 vjet. Ai ka lindur më 28 nëntor të vitit 1955 në Prekaz të Skenderajt./BS