E enjte, 07 korrik 2022
  • E dhimbshme/ Një djalë ukrainas vendos çokollatë pranë varrit të babait të tij

    Yura Nechyporenko, 15 vjeç, vendos një çokollatë në varrin e babait të tij Ruslan Nechyporenko në varrezat në Bucha, në periferi të Kievit, Ukrainë, të enjten, më 21 prill 2022. Adoleshenti i mbijetoi një tentative vrasjeje nga ushtarët rusë, ndërsa babai i tij u vra, dhe tani familja e tij kërkon drejtësi. (AP Photo/Petros Giannakouris)