Para derbit të madh Barcelona - Real, parashikimi i Xavit

Futboll

Para derbit të madh Barcelona - Real, parashikimi i Xavit

Më: 18 mars 2023 Në ora: 15:23
Xavi

Xavi është i vetëdijshëm se kjo “El Clasico” mund ta zgjidhë fatin e titullit të La Liga-s për këtë sezon, por nuk dëshiron të ushtrojë shumë presion mbi lojtarët e tij.

Sigurisht, ai pret që ata të luajnë më mirë se në ndeshjen e “Copa del Rey” në “Bernabeu”, në të cilën ata fituan, por nuk dominuan.

Nesër (21.00) Barcelona ndeshet me Realin.

“Ne do të përpiqemi të kemi më shumë dominim se në klasiken e fundit.

Do të përpiqemi të jemi shumë më protagonistë se në ‘Bernabeu’, në ndeshjen e Kupës.

Mendoj se do të jetë një lojë shumë e diskutueshme, klasiket janë të paparashikueshme. Nuk ka rëndësi si vjen njëri apo tjetri.

Kemi punuar në shumë aspekte me kalimin e kohës”.

Fitorja jonë do të ishte një goditje e madhe për titullin.

Nuk do të ishte triumf përfundimtar, por një hap i madh.

Do të ketë ende pikë dhe ndeshje të vështira për t’u luajtur”.

Fitore 1?0 ndaj Real Madridit? 

“Çfarë ndodh nëse fitojmë 1-0? Duke pasur parasysh zgjedhjen, unë preferoj 4-0 ose 5-4.

Është e vështirë të shënosh gola, skuadrat mbrojnë mirë.

Ata që nuk kanë luajtur futboll nuk mund ta kuptojnë se çfarë do të thotë të kesh një kundërshtar të orientuar përpara.

Fitorja 1-0 është një rezultat fantastik, i mrekullueshëm", tha Xavi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat