Scaloni: E ardhmja e Messit në Argjentinë

Futboll

Scaloni: E ardhmja e Messit në Argjentinë

Më: 22 mars 2023 Në ora: 18:55
Messi

Trajneri i Argjentinës, Lionel Scaloni, ka insistuar se Lionel Messi ka kontroll të plotë mbi të ardhmen e tij ndërkombëtare.

Messi zbuloi pas finales së Kupës së Botës 2022 se ai do të vazhdonte të luante për “Albiceleste” pas spekulimeve se ai mund të varte këpucët e tij ndërkombëtare në moshën 35-vjeçare.

Scaloni gjithashtu ka lënë derën e hapur që superylli i Paris Saint-Germainit të jetë pjesë e skuadrës së tij në Botërorin e ardhshëm në Kanada, Meksikë dhe Shtetet e Bashkuara pas katër vjetësh.

Trajneri i Argjentinës do t’i lërë plotësisht Messit çdo vendim që merre për pension.

“Messi do të vazhdojë të vijë derisa të thotë të kundërtën.

E shoh të lumtur në fushë dhe brenda përzgjedhjes”, tha Scaloni në një konferencë për shtyp.

“Leo më duket mirë.

Ai e meriton gjithë atë dashuri.

Ai dhe të gjithë lojtarët që janë këtu meritojnë të dalin dhe ta marrin atë dashuri sepse nuk kanë mundur ta jetojnë atë”, shtoi ai.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat