Juventus del me deklaratë zyrtare

Futboll

Juventus del me deklaratë zyrtare

Më: 6 qershor 2023 Në ora: 21:16
Logo e Juventusit

Juventus del me deklaratë zyrtare!

Juventusi ka lëshuar një deklaratë ku konfirmon letrat drejtuar Real Madridit dhe Barcelonës duke i informuar për dëshirën e tyre për t’u larguar nga Superliga evropiane, duke mohuar raportet për kërcënime nga UEFA.

“Për sa u përket thashethemeve që u shfaqën në shtypin e sotëm, Juventus informon se ka përcjellë një komunikim për dy klubet e mbetura, të cilat ashtu si Juventusi, nuk kanë ushtruar tërheqjen e tyre nga skema e Superligës (Barcelona dhe Real Madrid) për të nisur një diskutim periodik mes tre klubet në lidhje me daljen e mundshme të Juventusit nga Projekti i Superligës.

Për më shumë informacion mbi Projektin e Superligës, ju lutemi referojuni njoftimeve për shtyp të lëshuara nga Kompania më 19 prill dhe 21 prill 2021”, thuhet në deklaratë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat